Достапни линкови

Нуклеарка во опасност, Украина се подготвува за најлошото


Нуклеарка во опасност, Украина се подготвува за најлошото
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Украинските служби за итни случаи одржаа вежба за нуклеарна катастрофа во регионот Запорожје по повеќекратното гранатирање на местото на најголемата нуклеарна централа во Европа. Руските сили ја зазедоа централата веднаш по почетокот на нејзината инвазија врз Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG