Достапни линкови

Новото име на државата: адут или хендикеп на изборите?


Новото име на државата: адут или хендикеп на изборите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Македонија ја очекуваат петти во низата предвремени парламентарни избори. Изборите следуваат по големата разочараност на јавноста откако во октомври, земјата не доби датум за преговори за членство во Европската Унија иако постигна договор со Грција за промена на уставното име

Категории

XS
SM
MD
LG