Достапни линкови

Нови фотографии за руските сили во близина на Украина

Сателитски фотографии направени на 19 јануари покажуваат огромно засилување на руската војска и вежби кои се одвиваат во близина на границата со Украина, при што многумина стравуваат дека тоа е вовед во инвазија.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG