Достапни линкови

Нова Влада, повисоки цени и протести - Видео преглед на 2022-ра


Нова Влада, повисоки цени и протести - Видео преглед на 2022-ра
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

Новата година донесе нова Влада и поскапени струја, парно и храна. Се протестираше против Францускиот предлог, бугарските клубови, протестираа студентите, луѓето болни од ретки болести, превозниците, пак, блокираа. Македонија сепак почна преговори со ЕУ, а СПЦ ја призна МПЦ.

Категории

XS
SM
MD
LG