Достапни линкови

Ника - борец со цистична фиброза во држава која не набавува лекови


Ника - борец со цистична фиброза во држава која не набавува лекови
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Петгодишната Ника Катушевска е меѓу 130-пациенти во земјава кои ја имаат ретката, наследна болест цистична фиброза. Борбата со здравствениот систем и отсуството на новата терапија која го подобрува животот на овие пациенти, се главната причина зошто нејзините родители планираат преселба во стрнство.

Категории

XS
SM
MD
LG