Достапни линкови

Не сте вакцинирани - нема работа


Не сте вакцинирани - нема работа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Поради растечкиот број на новоинфицирани од Ковид 19, Москва и некои други локални влади, донесоа одлука за задолжителна вакцинација на вработените во повеќе сектори. Многумина одбиваат да се вакцинираат, па добиваат отказ од работа.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG