Достапни линкови

„Не ми се допаѓа, но таа им треба на Италијанците“ - реакции по победата на Мелони


„Не ми се допаѓа, но таа им треба на Италијанците“ - реакции по победата на Мелони
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Италијанците се разбудија денеска со измешани чувства откако Џорџа Мелони ќе стане првата жена премиер на Италија на чело на нејзината најдесничарска влада од Втората светска војна, откако нејзиниот конзервативен сојуз триумфираше на изборите.

Категории

XS
SM
MD
LG