Достапни линкови

Нема договор меѓу власта и опозицијата за францускиот предлог за ЕУ


Нема договор меѓу власта и опозицијата за францускиот предлог за ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

На денешната средба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара од премиерот Ковачевски да го отфрли предлогот или да издејствува да бидат избришани 4 члена од предложените документи. Ковачевски е категоричен дека овој предлог е поволен и не задира во македонскиот идентитет. Тие не постигнаа договор за прифакање на францускиот предлог за остранување на бугарското вето врз македонските евро-интеграции.

Категории

XS
SM
MD
LG