Достапни линкови

Нема да биде дозволен инцидент на чествувањето на роденденот на Гоце Делчев


Нема да биде дозволен инцидент на чествувањето на роденденот на Гоце Делчев
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

„Јас ќе преземам мерки за луѓето кои што ќе дојдат на чествувањето. Во никаков случај нема да дозволам да бидат предизвикани провокации и да дојде до несакани настани. Постигнавме согласност дека се ќе биде во најдобар можен ред и нема да дозволиме некои луѓе и закани да го разгорат огнот меѓу двата народи“, изјави бугарскиот министер за внатрешни работи Иван Демерџиев во Скопје

Категории

XS
SM
MD
LG