Достапни линкови

Нема вода за луѓето, а не пак за хидроцентрали


Нема вода за луѓето, а не пак за хидроцентрали
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:35 0:00

Жителите на село Жировница, лоцирано во Националниот парк Маврово, деновиве организираа акција за зачувување на Река Жировничка, за која велат дека е под закана од уништување од планови за изградба на две мали хидроелектрани кои, според нив, ќе ги стават во опасност и изворите на водата за пиење.

Категории

XS
SM
MD
LG