Достапни линкови

Невработеноста клучен проблем во Свети Николе


Невработеноста клучен проблем во Свети Николе
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Од една страна невработеноста и сиромаштијата ги мачи жителите на Свети Николе. Од друга страна пак, недостигот на нови инудстриски зони ги кочи инвеститорите да го прошират бизнисот, а со тоа и да се подобри локалниот развој.

Категории

XS
SM
MD
LG