Достапни линкови

Невакцинирани ги наполнија болниците во Романија


Невакцинирани ги наполнија болниците во Романија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Романија е втората најлоша земја според процентот на вакцинирани против Ковид 19 во ЕУ, веднаш зад Бугарија, со 35.3% кои примиле барем една доза. Бројот на заболени и смртни случаи во таа земја е меѓу највисоките во Унијата.

Категории

XS
SM
MD
LG