Достапни линкови

На 5 - тиот ден протести – инциденти кај плоштадот Скендер бег


На 5 - тиот ден протести – инциденти кај плоштадот Скендер бег
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Во близина на плоштадот Скендербег, кај ТЦ Мавровска, имаше инцидент кога група луѓе почна да гаѓа со тврди предмети кон демонстрантите. На ова реагираше полицијата која го обезбедуваше протестот. Инцидент имаше и пред Собранието кога група демонстранти се судри со редарите кои спречуваа да се фрлаат камења кон зградата на Собранието и врз полицијата.

Категории

XS
SM
MD
LG