Достапни линкови

На чекор до Олимпијада, а во Северна Македонија не е ни признаен спорт


На чекор до Олимпијада, а во Северна Македонија не е ни признаен спорт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

„Толку ни се забавни и среќни часовите, и сите што имаат проблеми си ги оставаат пред врата и излегуваат со супер позитивна енергија“, вели 27 годишната инструкторка за фитнес на шипка, Наталина Синдилиева. Во тек се консултации овој спорт да стане олимписки спорт, но во земјаваа се уште не е признаен како спорт, иако се вежба веќе седум години во Скопје. Што има да порача Наталина?

Категории

XS
SM
MD
LG