Достапни линкови

На секој празен простор во Центар, никнуваат згради


На секој празен простор во Центар, никнуваат згради
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Куќи во центарот на Скопје на реонот Буњаковец се заменуваат со згради и се градат на минимални површини. Сслободениот простор позади Дом на градежници ќе биде заменет со две згради. Се гради и висококатница спроти Цветен пазар.

Категории

XS
SM
MD
LG