Достапни линкови

На работ: Тензиите меѓу Русија и Украина низ фотографии

Нови фотографии ја доловуваат сè понапнатата линија на контакт меѓу украинските сили и сепаратистите поддржани од Русија во источна Украина, како и руските маневри во близина на украинската граница и подготовките поврзани со кризата што се одвиваат далеку од линијата на фронтот.

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG