Достапни линкови

На производителите на медицински канабис им гори под нозе


На производителите на медицински канабис им гори под нозе
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

На производителите на марихуана за медицинска употреба им им гори под нозе. Бараат итни измени во законот за опојни дроги за да се дозволи извоз на сув цвет, во спротивно илјадници, па и милиони евра ќе отидат во ветер.

На производителите на марихуана за медицинска употреба им им гори под нозе. Бараат итни измени во законот за опојни дроги за да се дозволи извоз на сув цвет, во спротивно илјадници, па и милиони евра ќе отидат во ветер. Здружението на производители МАККАНАБИС протестира зашто владата го повлече предлог-законот од собраниска процедура. Бараат измените да се донесат во рок од седум дена, ако не може целиот закон, тогаш барем да се смени еден член да се дозволи извоз на сув цвет од канабис. Во спротивно се закануваат со протест.

Категории

XS
SM
MD
LG