Достапни линкови

На преглед и лекување од дома


На преглед и лекување од дома
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Министерството за здравство започна пилот програма со употреба на апарати за лекување и следење на пациентите од далечина. Велат сакаат да испитаат како овие апарати ќе обезбедат алтернативи на традиционалните здравствени консултации, но и да се зголеми пристапот до здравствени услуги.

Категории

XS
SM
MD
LG