Достапни линкови

На првите борбени линии во Северодоњецк

Битката за источниот украински град Северодоњецк може да биде одлучувачка за судбината на Донбас, рече претседателот Володимир Зеленски, додека руските сили ја концентрираа својата артилериска моќ на стратешки важниот индустриски центар. Градот е во фокусот на борбите со недели.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG