Достапни линкови

На Косово мирно, косовските Срби ги продолжуваат протестите


На Косово мирно, косовските Срби ги продолжуваат протестите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Во општините со мнозинско српско население, Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ, и денеска и собирања на локалното српско население, но протестите се мирни.

Категории

XS
SM
MD
LG