Достапни линкови

На кафе во Париз само со „ковид пасош“


На кафе во Париз само со „ковид пасош“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Во Франција, од вчера, 09.08.2021, во сила е правилото за седнување во бар или во ресторан само со доказ за вакцинација против Ковид 19. Персоналот ги контролира гостите, главно нивните апликации. Непријатна мерка, но се спроведува, со цел да се спречи натамошното ширење на коронавирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG