Достапни линкови

На гроздобер и јаболкобер во неготинско и ресенско

Жетвата на пченицата е на самиот крај, додека грозјето и јаболките на големо се собираат. Земјоделците се жалат дека нема добра откупна цена, дека има нелојална конкуренција и дека производството станува се поскапо и потешко.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG