Достапни линкови

Најсмртоносните земјотреси во светот од изминатите 25 години

Во земјотресот што ги погоди Турција и Сирија на 6 февруари загинаа повеќе од 34.000 луѓе, а бројот на жртвите се очекува дополнително да се зголеми. Најсмртоносните земјотреси во последните 25 години.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG