Достапни линкови

Најдоброто од фотографите на РСЕ во 2021

Од ефектите на пандемијата на коронавирус до последиците од вооружените судири, еве некои од највпечатливите слики на годината направени од фотографите на РСЕ.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG