Достапни линкови

Најголемите бегалски кризи не се во Европа


Најголемите бегалски кризи не се во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:26 0:00

И покрај популистичката реторика на Западот во врска со мигрантската криза, вистинската бегалска криза се случува во земји во развој, каде што се евидентирани над 70 милиони расселени луѓе кои бегаат од војни или од друг вид прогон, соопштија Обединетите нации.

Категории

XS
SM
MD
LG