Достапни линкови

НАТО формира борбена група во централна Романија

Како дел од она што НАТО го нарекува „фундаментална промена во одвраќањето и одбраната“, во Романија е во тек изградба на база во која ќе бидат сместени и обучени војници на Алијансата.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG