Достапни линкови

Наследството на српскиот мајстор за споменици

Поглед на бруталистичките ремек-дела на неодамна починатиот скулптор Миодраг Живковиќ, кој создаде некои од најпознатите иконски споменици во Југославија.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG