Достапни линкови

Народни кујни: Добро е што има кој да даде


Народни кујни: Добро е што има кој да даде
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Редиците пред народните кујни стануваат се подолги, бидејќи храната станува се поскапа за голем број граѓани. Во Македонија има 48 народни кујни во кои секојдневно одат над 3.000 луѓе. За дури 30% е зголемен и бројот на граѓани кои во Црвениот крст бараат пакети храна.

Категории

XS
SM
MD
LG