Достапни линкови

Нанев - За жал се уште имаме „тромаво“ судство


Нанев - За жал се уште имаме „тромаво“ судство
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:34 0:00

Сите очекуваме брзо, ефикасно, ажурно судство кое ќе создава и креира правосудни одлуки кои ќе можат брзо и ефикасно да се спроведуваат. За жал ние се уште имаме „тромаво“ судство во кое граѓаните во најголем дел не се задоволни од одлуките што ги носат судиите, вели судијата Лазар Нанев.

Категории

XS
SM
MD
LG