Достапни линкови

Назад на училиште среде пандемијата на КОВИД-19

Училиштата повторно се отворија од март во Косово, Пакистан, Романија и други земји, а учениците и вработените преземаат мерки на претпазливост за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Со одлагање од две недели во некои земји почна новата училишна година.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG