Достапни линкови

Над 270 илјади украински бегалци во Чешка


Над 270 илјади украински бегалци во Чешка
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Бегалците од војната во Украина кои пристигнуваат во Чешка, се регистрираат во Прага. Според чешкиот премиер Петр Фиала, досега во Чешка пристигнале 270.000 бегалци и оти Чешка веќе е на лимитот до кој може да прифати бегалци, без посериозни проблеми.

Категории

XS
SM
MD
LG