Достапни линкови

Надежите за спасување згаснуваат по рускиот напад во Днипро


Надежите за спасување згаснуваат по рускиот напад во Днипро
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Бројот на загинати од рускиот ракетен напад врз станбена зграда во централниот украински град Днипро се искачи на 30, соопшти националната служба за вонредни состојби.

Категории

XS
SM
MD
LG