Достапни линкови

Навални во судот во Москва


Навални во судот во Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Судот во Москва го започна сослушувањето за тоа дали ќе ја претвори условната казна на опозициски лидер Алексеј Навални во затворска во случајот за кој се смета дека е политички мотивиран. Навални за разлика од претходниот пат кога на судот му се обрати од притвор преку видео врска е присутен во судот.

Категории

XS
SM
MD
LG