Достапни линкови

Мурати – Над 15 илјади луѓе ќе добијат работа преку програмите за вработување


Мурати – Над 15 илјади луѓе ќе добијат работа преку програмите за вработување
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:15 0:00

Лани реализиравме 96 отсто од оперативниот план за вработување преку кој се вработија 12.000 луѓе. Оваа година очекуваме 15.000 вработувања преку програмите за самовработување, субвенционирање на плати, вработување и раст на правни субјекти, вели директорот на Агенцијата за вработување Беким Мурати.

Категории

XS
SM
MD
LG