Достапни линкови

Монументален ЕКСПО 2020 во Дубаи

Повеќе од 190 земји го прикажуваат својот развој на светската изложба ЕКСПО 2020, која поради коронавирусот не се одржа во минатата година во Обединетите Арапски Емирати. Темата на изложбата е: „Поврзување на умовите, создавање на иднината“.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG