Достапни линкови

Молитви и оружје: Украина се подготвува, светот страхува

Најновите фотографии на новинските агенции во и околу Украина го доловуваат расположението на теренот додека продолжувaат тензиите меѓу Русија, Украина и Западот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG