Достапни линкови

Можна ли е успешна туристичка сезона и покрај војната во Украина


Можна ли е успешна туристичка сезона и покрај војната во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:08 0:00

Две години пандемија на коронавирус, а сега и војна во Украина откако Русија изврши неиспровоцирана инвазија врз нејзиниот сосед. Ова се тешки удари за светската економија, но и ја за зголемува сиромаштијата, како и гладот во светот. Сепак, еден економски сегмент е многу силно погоден, туризмот.

Категории

XS
SM
MD
LG