Достапни линкови

Може ли воопшто да се запре иселувањето на младите од Балканот?


Може ли воопшто да се запре иселувањето на младите од Балканот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:07 0:00

Mладитe луѓе масовно бегаат од земјите на Балканот во потрага по подобар живот, особено во Западна Европа. Некои истражувања покажуваат дека нема гаранција оти младите ќе останат дури и ако овие земји ѝ се приклучат на Унијата.

Категории

XS
SM
MD
LG