Достапни линкови

Можат ли да се спасат старите занаети со субвенции?


Можат ли да се спасат старите занаети со субвенции?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Занаетчиите на старата скопска чаршија велат дека одвај се одржуваат во живот. Она што се уште ги држи да не стават клуч на своите работилници е љубовта кон својата работа. Скептични се кон најавените субвенции од 10.000 денари, иако велат дека секој помош е добредојдена.

Категории

XS
SM
MD
LG