Достапни линкови

Млади пионери повторно на Црвениот плоштад во Москва

На 22-ри мај, на Црвениот плоштад во Москва се одржа церемонија на млади пионери, манифестација карактеристична за времето на комунизмот и Советскиот Сојуз. Критичарите на Кремљ сметаат дека станува збор за нова индоктринација на децата и младите во Русија.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG