Достапни линкови

Млади Македонци и Грци го славеа пријателството во Скопје


Млади Македонци и Грци го славеа пријателството во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

За Мери Дросополус од Солун и Димитар Врглевски од Прилеп патувaњата, дружeњата и разговорите за секојдневните проблеми со кои се среќаваат во своите земји се заедничка основа за дружење и соработка. Поводот за средбата е формирање канцеларии на младите во двете земји.

Категории

XS
SM
MD
LG