Достапни линкови

Мицкоски – За документите за Рекет чекаме од тактички причини


Мицкоски – За документите за Рекет чекаме од тактички причини
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:42 0:00

Довербата во „Кацарска судството“ и „Русковска обвинителството“ одамна ја загубивме. Ние чекаме од тактички причини, да видиме до кога ќе се дават во жива кал заедно со нивниот налогодавач затоа што тој е свесен дека тоне во жива кал, но не знам дали тие се свесни дека ги влече со него, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG