Достапни линкови

Мицкоски отфрли вмешаност во „Рекет“ и го обвини Заев


Мицкоски отфрли вмешаност во „Рекет“ и го обвини Заев
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски на денешната пресконференција изјави дека се гледал со осомничениот во „Рекет“, како и со многу други граѓани. Тој го обвини премиерот Зоран Заев дека го штити криминалот во случајот и побара притвор за шефицата на СЈО, Катица Јанева.

XS
SM
MD
LG