Достапни линкови

Мистериозни пожари ја зафатија Русија

Смртоносниот пожар во нафтена рафинерија во Русија на 15 декември е последниот во низата големи пожари што ја зафатија земјата во текот на изминатиот месец. Некои од пожарите уништија објекти кои беа од витално значење за тековната инвазија на Москва врз Украина.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG