Достапни линкови

Меѓувладината конференција со Македонија ќе се договара по рамката за преговори


Меѓувладината конференција со Македонија ќе се договара по рамката за преговори
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Оливер Вархеји ветува дека ќе ја подготви преговарачката рамка за Северна Македонија до Јуни додека меѓувладината конференција и отворањето на поглавјата за преговори се други прашања кое потоа ќе се договараат. Со Вархеи разговара Рикард Јозвиак

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG