Достапни линкови

Мемети - Не се казнуваат тие што шират говор на омраза


Мемети - Не се казнуваат тие што шират говор на омраза
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:28 0:00

Народниот правобранител, Иџет Мемети вели дека говорот на омраза е се поприсутен во јавноста и дека нема ефективни истраги против таквите дела. Тој укажува дека и собраниската говорница најчесто се користи за меѓусебни навреди и нетолеранција и тоа е лошо за граѓаните.

Категории

XS
SM
MD
LG