Достапни линкови

„Мелница за месо“: Украински тенкови и неискусни руски регрути


 „Мелница за месо“: Украински тенкови и неискусни руски регрути
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Украинските тенковски сили на линијата на фронтот се борат против неодамна мобилизираните руски војници. Тие велат дека руското засилување честопати се фрла во битка без соодветно искуство или опрема, и дека мртвите руски војници веднаш се заменуваат со нови војници.

Категории

XS
SM
MD
LG