Достапни линкови

Медот и поскап и сè помалку го има


Медот и поскап и сè помалку го има
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Годинешните приноси на мед ќе бидат двојно помали во споредба со претходните години, велат македонските пчелари. Поради климатските промени и нелојалната конкуренција производството на најслаткиот пчелин производ се намалува, а поради зголемените трошоци за производство, цената на медот расте.

Категории

XS
SM
MD
LG