Достапни линкови

Медиумската писменост е во суштина скепса


Медиумската писменост е во суштина скепса
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:26 0:00

Да се биде скептичен кон сè со кое доаѓаме во контакт. Отворањето или излегувањето од нашите информациски меури, читањето и слушањето на секакви информации ќе ни помогне во животот да носиме информирани одлуки, вели за РСЕ Михајло Лахтов.

Категории

XS
SM
MD
LG