Достапни линкови

„Медена земја“ е животна школа за Котевска


„Медена земја“ е животна школа за Котевска
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ е номиниран во две категории за филмската награда Оскар. Филмот на режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е номиниран во категориите најдобар документарец и најдобар странски филм, објави американската академија.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG